shipping worldwide since 32 years

BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL

BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 1
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 2
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 3
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 4
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 5
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 6
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 7
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 8
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 9
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 10
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 11
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 12
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 13
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 14
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 15
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 16
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 17
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 18
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 19
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 20
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 21
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 22
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 23
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 24
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 25
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 26
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 27
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 28
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 29
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 30
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 31
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 32
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 33
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 34
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 35
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 36
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 37
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 38
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 39
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 40
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 41
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 42
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 43
BÖCEKLER - MASKOT MÜZİKAL 44
Böcekler, karıncalar, tırtıllar ya da mikrop gibi her tür böceksi maskot üretiminin kendine özgü bir süreci vardır. 3d butik elastomer üretiminin hafiflik konforu, kocaman antenlerinde, katmanlı gövdelerinde büyük avantaj yaratır. Orijinal çizimle birebir tasarlanan 3d modelleme sırasında görüş ve ergonomiyle ilgili revizeler yapıldıktan sonra, ayrıca iri ve gösterişli dişleri de modellenir ve cnc makinesinde yine birebir benzerlikte işlenir. Diş ve göz gibi detayların parlak ve kaliteli duruşunun nedeni, vakum makinesinde vakum baskı ile üretilmiş olmasıdır.

Böceksi hayvan maskotlarının karakter tasarımları da, müşterinin amaç ve tercihine göre şekillenir. Genellikle istenen ve beklenen şey; vahşi, çirkin ama yine de sempatik olmalarıdır. Ancak deterjan reklamı gibi özel durumlarda ve düşman mikroplar için sadece çirkinlik ve antipatiklik istenir.

Uçuç böceği gibi kocaman kabuklara sahip böceksilerin maskotları bile, 3d butik üretimle hafif, kolay taşınabilir ve ergonomik üretilebilmektedir.

Hayvan maskotları; maskot üretiminin en yaygın ve özellikle sahalarda en aktif kullanılan türüdür. Üstelik bu karakterlerin çok kullanılmaları, tüketildikleri anlamına da gelmiyor. Çünkü karakter tasarımının özgünlüğü bir türün defalarca kullanılmasına olanak sağlıyor. Pek çok spor takımı, maskot olarak aslanı seçmiş olmakla birlikte, birbirinden çok farklı karakter tasarımları nedeniyle her biri özgünleşir ve o takıma özel bir aslan karakteri haline gelir.

Her maskotta olduğu gibi, her hayvan maskotunun üretiminde de ön plana çıkacak unsurlar farklıdır. Mesela iri yeleleri olan bir aslanın üretiminde pelüş seçimi ve pelüş işçiliği çok önemlidir. Pek çok maskot üreticisi gibi, biz tek bir pelüşü alıp dikim yapmıyoruz. Gerektiğinde, farklı pelüşleri röflelendirerek doğal renkler elde ediyoruz. İri güzel gözleri olan bir karakter için taviz verilmeyecek alan o bölgedir. Görüş gözlerden bile olsa, endüstri tasarımcılarımız tarafından doğru çözüm bulunur ve karakteristik bölge ortaya çıkartılır.

Bütün hayvan maskotlarında orijinaline benzerlik ve estetik dışındaki çok önemli bir unsur da hareket yeteneğidir. Ürettiğimiz maskotlarla rahat yürümeleri, koşmaları dışında sahada akrobatik hareketler yapmaları bile mümkün olabilmektedir.

Maskot üretiminde markamızın, bütün lider markalar için uluslararası tek tercih seçeneği olmasının nedeni; 30 yılı aşkın bilgi birikimi, ihracat deneyimi ve yüksek kalite standardıdır. Spor maskotlarından gıda maskotlarına, hayvan maskotlarından teknoloji maskotlarına  varan geniş ürün yelpazemizle,  orijinal çizimlere  kusursuz benzerlikte üretimimizle, hafiflik devrimi yaratan ve maksimum hareket yeteneği sağlayan yüksek teknolojimizle, konforlu kullanımı gözeten maskot tasarımlarımız ve uzman ekibimizle, karakterine değer veren lider markaların partneri olmaktan gururluyuz.  

Yüksek teknoloji, kaliteli maskot üretiminin temel taşı olmakla birlikte, makineyi kullanan operatörün yeterliliği, projenin uzman ekip tarafından finale kadar takibi ve kurumsal iletişimin gücü 'en iyi ve mükemmel' sonuç için çok önemlidir. Ergonomi, hafiflik, animatör konforu, havalandırma gücü, batarya güvenliği, estetik kalitesi, hareket yeteneği ve satış sonrası destek gibi unsurların hepsi bir araya geldiğinde maskot kalitesi ortaya çıkar. 'En iyi maskot üretimi' demek, bütün bu özelliklerin bir araya gelmesi demektir. Maskot fiyatları, karakterin formuna ve yeteneğine göre değişim göstermekle birlikte; üretim için gerekli olan bütün donanıma sahip olan şirketimiz Maskot, kalitesine oranla en uygun fiyatlı maskotları sunmakla da tektir. 

Maskot üretimi konusunda edindiğimiz 30 yıllık deneyim sonucunda; en hafif, en rahat, en ergonomik, en konforlu, en estetik sonuçları alabiliyoruz. Bu konuda dünyada tek olmamızın nedeni, başka hiçbir üreticinin geçmişinde olmayan maskot çeşidine, uzman ekibe ve ileri teknolojide bir makine parkuruna sahip oluşumuzdur.

Son iki yıldır, aynı yüksek kalitede maskotları çok daha hızlı üretiyor olmamızın nedeni ara vermeden sürdürmüş olduğumuz arge çalışmalarımızdır. Çünkü bir maskot etkinlik tarihine yetiştirilmediği durumda,ne kadar yüksek kalitede üretildiğinin bir anlamı yoktur. Sonuç olarak; gönül rahatlığı ile söyleyebiliyoruz ve rakamlarla kanıtlayabiliyoruz ki; en kaliteli maskotu en hızlı şekilde yerine ulaştıran tek maskot üreticisi biziz. 😊Dünyanın neresinde olduğunuzun hiçbir önemi yok! Eğer etkinlik tarihinize dahayirmi gün varsa, bize hemen ulaşın! Yapmanız gereken tek şey, karakterinizin jpeg çizimini göndermek olacaktır. "Ama çok uzaksınız, nasıl iletişim kuracağız, maskotun üretim aşamalarını nasıl takip edeceğiz?" diye düşünmeyin!

Yıl olmuş 2023! Üretim sahamızdan anında videolar paylaşıyor, kritik noktalarda onayınızı alıyoruz. Ki şunu belirtmekte de fayda görüyorum; hiç gerek yok! Üretim görüntülerini paylaşalım ama siz geri kalanı bize bırakın! Yaratıcı ekibimiz zaten renk, doku, form, dengeler ve dozlar konusunda sizden titizdir. Biz; hem hareket yeteneğini, hem güvenliği, hem de estetiği ve orijinal benzerliği gözeterek ilerliyor, olabilecek en mükemmel sonucu size sunuyoruz. Gülüşün ifadesi, gamzenin derinliği ve etkisi gibi sizin belki de öngöremeyeceğiniz pek çok detayın üzerinde duruyoruz.

Bunu neden mi söylüyorum. Çünkü zamanı doğru değerlendirmek önemlidir. Bazen müşterimiz diyor ki; çizimde gözler tam karşıya bakıyor,maskotta da öyle olsun. Biz de diyoruz ki, "ama o zaman maskot sahada izleyicisiyle göz teması kuramaz!" Çizim başka bir şey, maskot başka birşeydir. Önemli olan karakteristik özellikleri korumak ama maskotun içinde insan olduğunu ve işlevini unutmamaktır.

Herhangi bir karakterin, formu nedeniyle eğer dezavantajları olacaksa, maskot üretimine uygun değilse, bunu da belirtiyoruz. Biz müşterimize sürpriz olabilecek hiçbir noktayı açıkta bırakmıyoruz. Tutamayacağımız hiçbir sözü vermiyoruz.

Siz bu ekibe güvenin, gerisini merak etmeyin! 😊