TOFİ - ROBOT - TOFAŞ

TOFİ - ROBOT - TOFAŞ çizim
çizim
TOFİ - ROBOT - TOFAŞ 3D
3D

TEKNOLOJİ GÜCÜNÜ MASKOTA YANSITMAK!

Tofaş'ın karakteri Tofi, sempatik yüzünün ardında, teknolojiyi ve gücünü temsil ediyor. Maskotu da kusursuz olmalıydı. Estetik mükemmellik yetmez, ayrıca rahat yürüyebilmeliydi. İşin bu kısmında mühendislik devreye giriyor. Ayrıntılara odaklanarak, sahada hem etkili, hem de rahat yürüyebilen bir maskot üretildi.
Orjinaline sadakatli olması ve kabuksu etki için vakum baskı üretim yöntemi kullanıldı.
TOFİ - ROBOT - TOFAŞ maskot
maskot
TOFİ - ROBOT - TOFAŞ 2
TOFİ - ROBOT - TOFAŞ 3
TOFİ - ROBOT - TOFAŞ 4
TOFİ - ROBOT - TOFAŞ 5
TOFİ - ROBOT - TOFAŞ 6
TOFİ - ROBOT - TOFAŞ 7
TOFİ - ROBOT - TOFAŞ 8
TOFİ - ROBOT - TOFAŞ 9
TOFİ - ROBOT - TOFAŞ 10
TOFİ - ROBOT - TOFAŞ 11
TOFİ - ROBOT - TOFAŞ 12
Bu konuda mütevazi olmamız yanlış anlaşılmalara yol açabilir. 😊 O yüzden çok net söyleyeceğiz ki, ürettiğimiz lego çözümü dünyada taklit bile edilemedi. Endüstri tasarımcılarımızın ürettiği çözümle, bizim legolarımız dünya sahalarında! Orijinal oyuncaklarıyla birebir benzerlikte ve de yine çok hafif!

Robotlar genellikle endüstriyel ürünleri ve teknolojiyi temsil ederler. Bu tür bir hizmet veren markayı sahada temsil edecek maskotun kalitesinden taviz verilemez. Siz teknoloji iddiasındayken, sahadaki temsilciniz düşük ya da vasat kalitede olamaz! Biz reklamcı alt yapımız nedeniyle, bu kurumlara, mükemmel olmayacaksa, sahada maskot dolaştırmamalarını öneriyoruz. Ama neyse ki, 'mükemmel' bizim yabancımız değil. 😊

Maskot üretiminde markamızın, bütün lider markalar için uluslararası tek tercih seçeneği olmasının nedeni; 20 yılı aşkın bilgi birikimi, ihracat deneyimi ve yüksek kalite standardıdır. Spor maskotlarından gıda maskotlarına, hayvan maskotlarından teknoloji maskotlarına  varan geniş ürün yelpazemizle,  orijinal çizimlere  kusursuz benzerlikte üretimimizle, hafiflik devrimi yaratan ve maksimum hareket yeteneği sağlayan yüksek teknolojimizle, konforlu kullanımı gözeten maskot tasarımlarımız ve uzman ekibimizle, karakterine değer veren lider markaların partneri olmaktan gururluyuz.  

Yüksek teknoloji, kaliteli maskot üretiminin temel taşı olmakla birlikte, makineyi kullanan operatörün yeterliliği, projenin uzman ekip tarafından finale kadar takibi ve kurumsal iletişimin gücü 'en iyi ve mükemmel' sonuç için çok önemlidir. Ergonomi, hafiflik, animatör konforu, havalandırma gücü, batarya güvenliği, estetik kalitesi, hareket yeteneği ve satış sonrası destek gibi unsurların hepsi bir araya geldiğinde maskot kalitesi ortaya çıkar. 'En iyi maskot üretimi' demek, bütün bu özelliklerin bir araya gelmesi demektir. Maskot fiyatları, karakterin formuna ve yeteneğine göre değişim göstermekle birlikte; üretim için gerekli olan bütün donanıma sahip olan şirketimiz Maskot, kalitesine oranla en uygun fiyatlı maskotları sunmakla da tektir.  

Maskot üretimi konusunda edindiğimiz 20 yıllık deneyim sonucunda; en hafif, en rahat, en ergonomik, en konforlu, en estetik sonuçları alabiliyoruz. Bu konuda dünyada tek olmamızın nedeni, başka hiçbir üreticinin geçmişinde olmayan maskot çeşidine, uzman ekibe ve ileri teknolojide bir makine parkuruna sahip oluşumuzdur.

Son iki yıldır, aynı yüksek kalitede maskotları çok daha hızlı üretiyor olmamızın nedeni ara vermeden sürdürmüş olduğumuz arge çalışmalarımızdır. Çünkü bir maskot etkinlik tarihine yetiştirilmediği durumda, ne kadar yüksek kalitede üretildiğinin bir anlamı yoktur. Sonuç olarak; gönül rahatlığı ile söyleyebiliyoruz ve rakamlarla kanıtlayabiliyoruz ki; en kaliteli maskotu en hızlı şekilde yerine ulaştıran tek maskot üreticisi biziz. 😊 Dünyanın neresinde olduğunuzun hiçbir önemi yok! Eğer etkinlik tarihinize daha yirmi gün varsa, bize hemen ulaşın! Yapmanız gereken tek şey, karakterinizin jpeg çizimini göndermek olacaktır. "Ama çok uzaksınız, nasıl iletişim kuracağız, maskotun üretim aşamalarını nasıl takip edeceğiz?" diye düşünmeyin!

Yıl olmuş 2017! Üretim sahamızdan anında videolar paylaşıyor, kritik noktalarda onayınızı alıyoruz. Ki şunu belirtmekte de fayda görüyorum; hiç gerek yok! Üretim görüntülerini paylaşalım ama siz geri kalanı bize bırakın! Yaratıcı ekibimiz zaten renk, doku, form, dengeler ve dozlar konusunda sizden titizdir. Biz; hem hareket yeteneğini, hem güvenliği, hem de estetiği ve orijinal benzerliği gözeterek ilerliyor, olabilecek en mükemmel sonucu size sunuyoruz. Gülüşün ifadesi, gamzenin derinliği ve etkisi gibi sizin belki de öngöremeyeceğiniz pek çok detayın üzerinde duruyoruz.

Bunu neden mi söylüyorum. Çünkü zamanı doğru değerlendirmek önemlidir. Bazen müşterimiz diyor ki; çizimde gözler tam karşıya bakıyor, maskotta da öyle olsun. Biz de diyoruz ki, "ama o zaman maskot sahada izleyicisiyle göz teması kuramaz!" Çizim başka bir şey, maskot başka bir şeydir. Önemli olan karakteristik özellikleri korumak ama maskotun içinde insan olduğunu ve işlevini unutmamaktır.

Herhangi bir karakterin, formu nedeniyle eğer dezavantajları olacaksa, maskot üretimine uygun değilse, bunu da belirtiyoruz. Biz müşterimize sürpriz olabilecek hiçbir noktayı açıkta bırakmıyoruz. Tutamayacağımız hiçbir sözü vermiyoruz.

Siz bu ekibe güvenin, gerisini merak etmeyin! 😊